10.5 C
Istanbul
Salı, Kasım 20, 2018

diplomat

TÜRKİYE

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Halısını yitiren Türkler

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE -  Bin yıllara direnen Türk kırmızısı, gök mavisi ve mor iplerin sırlı ellerde biçimlendiği el dokuması halılar birer tarih ansiklopedisiydi. Son 40 yılda yitirdiğimiz değerlerin en ağırlarından biri de budur...

Ä°NGÄ°LTERE

Ä°SMAÄ°L BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

Şehrin caz hali. CRR’de iki ayı konser

İSMAİL BAYER -  "Şehrin Caz Hali". Ne güzel bir tanımlama. Evet, şehrin caz hali yine geldi. 28.akbank caz festivali'nde ekim sonuna doğru pazar akşamı. Cemal Reşit Rey Konser Salonu. İki konser birden. Koltuğunuzda rahat oturuyorsunuz, sahnede caz tınılar içinde, adeta yeni bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Tınılar size eşlik ediyor.

Ä°SMAÄ°L BAYER'DEN SALI YAZILARI

Tarihi doğru öğrenmek. Sevr’den Lozan’a

İSMAİL BAYER -  Tarihi doğru öğrenmek gerekiyor. Belgesiz, gerçeklere aykırı açıklamalar ya da saptırmalar ve yabancılaştırmaya, günümüzde çok rastlanıyor. Geçtiğimiz ekim ayı sonunda, İstanbul Gedik Üniversitesi'nin düzenlediği konferansdan bahsetmek istiyoruz. "Sevr'den Lozan'a Türkiye Cumhuriyeti Devleti Değerleri" 

AÇIK DERGİ

Eğirdir Gölü’nün korkutan son hali!

Eğirdir Gölü’nde korkutan görüntüler... Gölün kıyısındaki iskele öylece ortada kalakaldı.

DÜNYA

KONUK YAZAR

HDP ve Yerel Seçimler

GÜLAY ŞAHİN / LONDRA - Bir önceki yazımda da bu ve benzeri sorulara yanıt aramıştım.  HDP’yi var olan iktidarla” ittifak” yoluna zorladığını hem yaşadığımız coğrafyadan hem de dünyada yaşanan iktidar mücadelelerinden görebiliyoruz. Bu da beni bu konuları  biraz daha fazla tartışmaya açmak gerektiği konusunda düşündürüyor…

SÖYLEŞİ...

‘Erdoğan’ı Kanal Ä°stanbul konusunda ikna edeceğiz’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olan CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, hayallerini ve projelerini anlattı, İstanbul’a tarihsel kimliğini iade edeceklerini söyledi.

“Şehir stresi termale ilgiyi artırdı…”

FARUK ESKİOĞLU - NG Afyon Wellness & Convention Müdürü Cenker Yılmaz, "Stresli şehir hayatın, uzun saat bilgisayar başında oturmak, trafik sıkışıklığı ilintili sorunlar termal turizme ilgiyi de artırdı. Biz Avrupa'daki yurttaşlarımızı otelimizde daha çok görmek istiyoruz" dedi.

(606) 232-9797

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Oxford Union'da bir konuşma yapmak üzere İngiltere'ye geldi. Oxford'a gitmeden önce İngiltere'nin Avrupa ve Amerika İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı...

Fikret Başkaya ile ‘iklim krizi üzerine söyleşi

"Her şeye insanların kanını emen, doğayı öldüren şu lânet olası dev şirketlerin karar verdiği bir dünya insanca yaşanabilir bir yer olabilir mi, insanlığın bir geleceği olabilir mi?" İskender Vidinli sordu, Fikret Başkaya yanıtladı.
1,089BeğenenlerBeğen
205Takipçiler(905) 214-9374

Serdar MÜTEFERRİKA'dan

BASIN BÜLTENİ

Macar Başkan İstanbul için geldi

Türkiye'nin özeti İstanbul'da, bazı ziyaretler ve sergi açılışında bulunmak üzere gelen Macar delegasyonu, temasları öncesinde Üsküdar'da Fahri Konsolos Osman Şahbaz'ın misafiri oldular.

8057541467

ÖZEL DOSYALAR

HAVA DURUMU

Istanbul
parçalı bulutlu
10.5 ° C
11 °
10 °
81 %
5.1kmh
75 %
Sal
15 °
Çar
17 °
Per
14 °
Cum
12 °
Cts
12 °