DYOS DÜNYAYI YARATIR

Dyos Evren’de yer alan bir Dünya buldu ve ismini “Eyrda” olarak belirledi. Yerden göğe kadar uzanan devasa bir ağacın bulunduğu kasvetli bir mekandı. Dyos bu ağacın üzerinde yer alan oldukça büyük bir yıldız çarkı keşfetti. Yıldız çarkının üzerinde her biri, bir Tanrının portresini simgeleyen parıltılı yıldızlarlar doluydu. Dyos bu yıldızlar arasında yalnızca kendi portresini değil aynı zamanda Nyos’unkinide gördü.

Bu bilinmeyen çarkla karşılaşmak Dyos’a belirsiz bir zayıflık hissi verdi. Keşfinden sonra Dyos, on milyon yıl boyunca Eyrda’da yaşamaya devam edip, çarkın gizemini öğrenmeye çalıştı. Ne yazıktır ki başarılı olamadı. Geçirdiği on milyon yıl boyunca, diğer Tanrıları Eyrda’yı büyüleyici bir Dünya’ya çevirmek için çağırdı. Son olarak Dyos üç çocuğu Tytan, Illyfue ve Vyda’ya Eyrda’yı hediye bırakarak, Evren’deki kalan seyehatına devam etti.

ÇOCUKLAR

10 milyon yıl boyunca, Cüceler, Ä°nsanlar, Elfler ve Taşadamlar yaratıldı.Her ırk’ın yeni bir başlangıcı vardı:Tytan kısa ama çalışkan, madenci bir ırka ihtiyaç duydu ve Cüceler’i yarattı. Ä°nsanlar Illyfue tarafından Vyda’nın görünümünden esinlenerek Ousta da yaratıldı. Vyda her ne kadar Ä°nsanlar’ı umursamaz tavırlar takınsada, benzerliğinden sıkılmasına rağmen gizlice bu ırkı sevdi ve onlara bir çok kadim gizemini öğretti.Illyfue Elfler’i kendi görüntüsünde yaratıp ormanlara kulları olması için bıraktı.

Taşadamlar Tytan tarafından devasa kutsal taşlar oyularak yaratıldı. Sadece erkeklerden oluşan özgün bir ırk. Soylarını Taşlardan seremoni ile yaratıyorlar.

NYOS’UN GELİŞİ

Nyos Eyrda’yı ilk ziyaret ettiğinde, yok etmek istiyordu. Fakat Dyos kudretinden çekindiği devasa bir çark keşfetti. Nyos’un aklını karıştıracak yanlış ipuçları bırakarak onu istediği yola çekmeyi amaçlıyordu. Herşeye rağmen Dyos ayrılmadan önce Eyrda’ya çocuğu Mylvada’yı bıraktı. Mylvada yok etmeye eğilimli tavırlar barındırıyordu.

İLK BÜYÜK SAVAŞ

Mylvada Dünya’da hoş karşılanmamıştı. Diğer üç Tanrı tarafından çekinilmişti. Bu durum Tanrılar arasında gerçekleşen ilk savaşa yol açmıştı. Savaş kuzey ülkesi Norta’da gerçekleşti. Savaş yüz yıl sürmüştü ve Mylvada’nın yok etme planlarının suya düşmesiyle sona ermişti. Norta savaş sonrasında çok hasar almıştı ve sonunda denizin içine battı.

Zaman geçtikçe Mylvada tekrar savaş getirmek için fırsat buldu ve ikinci kez Eyrda işgaline başvurdu.Bu tavır Tanrılar arasında ki ikinci büyük savaşı tetikledi.Tytan yeni keşfedilmiş Kadim Yadigarı silahını kuşandı. Bu yadigarlar olağan üstü güçlere sahipti ve kim elinde tutsa, kuşkusuz sahibine galibiyeti getirirdi.Tytan yadigarlarla donanmanın ardından, Vyda ve Illyfue’den aldığı müttefik desteği ile Mylvada’yı bir kez daha devirmeyi başardı. Fakat merkez ada Shyntola, savaşdan aldığı hasarla Dünyaya büyük kara bir delik veriyordu. Üç Tanrı bir araya geldi ve Kadim Çatlağı açarak bu lanetli adayı Eyrda’yı sonundan kurtarabilmek adına içine gömdüler. Yalnızca batı Ousta’ya dokunlmadı.

SAFKANLARIN DOĞUŞU

Ä°kinci savaş açık vermeden Shlia, Mylvada’nın terör planlarını alt üst etmek için Ousta’ya taşındı. Shylia Ousta’da Herhevid adında bir insana aşık oldu. Aşkıyla sonsuza dek yaşabilmek ve onu ölümün acı yanından kurtarabilmek için Mythic Embrace’i kullanarak onu ölümsüz yaptı. Herghevid böylelikle ilk safkan ırkı oldu.

TANRILARIN DÜŞÜŞÜ

Mylvada gerçi çekilmiş olabilir fakat asla malübiyeti kabullenemezdi. Bu sebple Eyrda üzerine yeni bir saldırı planlıyordu. Tytan, Illyfue ve Vyda Kadim Yadigarının içindeydiler. Shylia Eyrda’nın tüm ırklarını, Mylvada’nın saldırılarına karşı koymak için yönetti. Sonunda Shylia galibiyet ile ve Mylvada ise tekrar yenilgiyle karşılaşmıştı. Kadim Yadigarı savaş esnasında kaybolmuştu. Savaşda destek olan diğer tüm Tanrılarda bu yadigarla düştüler.

SAKLI KASIRGA

Mylvada, Eyrda’da gerçekleşen savaştan hayatını son anda kurtarmıştı. Daha sonrasında Eyrda Ağacının kökeninden olan devasa yaratık Dysil’i uyandırdı. Devasa bir ejderhanın vücudu Dysil’e verilmişti. Shyntolay’a hükmederek Mylvada ile birleşmek için bekledi. Mylvadanın mükafatına karşı sabırsızlıkla Fırtına Lejyonunu yönetti. Bu durum Ousta’yı yok etmeye yönelik bir savaş başlattı. Sonunda Dünyada tek bir birlik olarak ve kahraman Ä°sanlar tarafından yönetilen ırklar tarafından devrildi. Fakat Dysil ikinci bir planın peşindeydi…

Artık ülkenin kaderi senin ellerinde olacak. Dysil’e karşı hangi ırk ile savaşacağına karar vermelisin. Aynı zamanda eski savaşlardan kalma çok güçlü yadigarlar bulabilirsin. Hatta seni ölümsüz kılabilecek Tanrısal Essansı aramalısın. Kötülüğe karşı birliğine oluştur ve onları sonsuza dek uzaklaştır.